The Future

ITEE Digital Connected Economy — a new Centre of Excellence in Estonia

ITEE keskuse eesmärk on toetada kõrgetasemelise teadustöö baasilt teadumussiiret ettevõtlusse ning kiirendada teadus- ja arendustöö käigus uute tehnoloogiate loomist. Keskus on kolme ülikooli konsortsium - partneriteks on Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ja Edinburghi Ülikool. ITEE tegevus keskendub kolmele põhivaldkonnale.

Reaalajas digitaalne majandus illustration
Reaalajas digitaalne majandus
Riigist ja ettevõtetest pidevalt tulevate andmete kiirel analüüsimisel on võimalik kõigile majanduses osalejatele pakkuda kiiret tagasisidet ettevõtluskeskkonna kohta paremate juhtimisotsuste tegemiseks ja konkurentsiolukorra mõistmiseks.
Nutikas eluKESKKOND illustration
Nutikas eluKESKKOND
Paljusid sensoreid ja muid nutikaid seadmeid ühendav asjade internet muudab igapäevase elukeskkonna targemaks nii kodus kui tänaval, samamoodi nagu robootika aitab inimest üha enam tootmises ja teenuste kasutamisel.
TERVISE IKT illustration
TERVISE IKT
Personaalmeditsiin ja telemeditsiin toovad tervishoidu IT-vahendid inimestele parema arstiabi pakkumiseks, niisamuti nagu e-tervis aitab patsientidel oma tervisealaste andmetega toimetada ning tõhusamalt korraldada arstide tööd.